Transplantacja włosów – najważniejsze informacje o zabiegu

Do pewnego czasu przeszczep włosów był niezwykle popularnym zabiegiem tylko i wyłacznie dla Panów, którzy nie potrafili pogodzić się z widocznymi na głowie zakolami. Obecnie z tego wyjątkowego zabiegu korzystają nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które marzą o zdrowych, pięknych i długich włosach. Jak wygląda przebieg zabiegu i kto może z niego skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w poniższym artykule!

 

Na czym polega transplantacja włosów?

Przeszczep włosów to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej. Jest to niezwykle skuteczna metoda, dzięki której osoby cierpiące na schorzenia takie jak łysienie androgenowe czy łysienie plackowate, mogą całkowicie odmienić kondycję i wygląd włosów. Zabieg ten polega na pobraniu graftu (zespół mieszkowy) z bocznej strony głowy, ud, klatki piersiowej lub pleców pacjenta, a następnie przeszczepieniu ich w wybrane miejsce na skórze głowy. Wykonywany jest w oparciu o znieczulenie miejscowe, a w wielu przypadkach wraz ze znieczuleniem pacjentowi podaje się adrenalinę, która odpowiada za zahamowanie krwawienia oraz wydłużenie czasu działania znieczulenia. Ilość oraz rozmieszczenie pobranych wcześniej graftów zależna jest od stopnia łysienia, a także struktury i koloru włosów. Czas trwania zabiegu również nie jest ściśle ustalony, w zależności od trudności może on potrwać od trzech do nawet ośmiu godzin.

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg transplantacji włosów posiada pewne wskazania takie jak łysienie androgenowe oraz łysienie plackowate, o których wspomnieliśmy w powyższej części artykułu, jednak warto pamiętać również o wskazaniach takich jak:

  • łysienie na skutek urazu mechanicznego,
  • łysienie w wyniku oparzenia,
  • widoczne blizny na skórze głowy,
  • ubytki owłosienia w obrębie brwi, wąsów oraz brody,
  • ubytki owłosienia w okolicach łonowych.

Choć przeszczep włosów jest zabiegiem bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć pacjenta z możliwości wzięcia udziału w transplantacji. Przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu to:

  • zaawansowana i nieuregulowana cukrzyca,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry w obrębie miejsca zabiegowego,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • alergia na produkty wykorzystywane podczas zabiegu np. znieczulenie.

 

Czy przeszczep włosów może być przeprowadzony w Polsce?

Na skutek promocyjnych działań influencerów, mało kto wie, że przeszczep włosów to zabieg, który w Polsce po raz pierwszy został wykonany w 1984 roku przez doktora Jerzego Kolasińskiego. Jeśli więc chciałbyś lub chciałabyś skorzystać z tej ostatecznej metody na piękne i zdrowe włosy, nie musisz wyjeżdżać za granicę. Skontaktuj się z Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, gdzie sztab profesjonalistów dokładnie zbada stan Twoich włosów oraz skóry głowy i pomoże Ci w wyborze najlepszego z możliwych rozwiązań. Więcej na temat zabiegu oraz osób odpowiedzialnych za jego przebieg znajdziesz na stronie https://centrumzdrowegowlosa.pl/przeszczep-wlosow-krakow/.

 

 

Dodaj komentarz