Legowisko dla psa. Zapewnij komfort swojemu pupilowi

Legowisko to jeden z najważniejszych elementów wyprawki szczeniaka. Czemu jednak ma tak duże znaczenie? Jak wybrać odpowiedni model? Wyjaśniamy to w nowym artykule. 
 

Jak ważne jest dla psa legowisko? Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i wygodę 

Dla psa legowiska są czymś więcej niż tylko posłaniem. To także – a może przede wszystkim – miejsce, w którym czworonóg może czuć się bezpiecznie i schronić się, gdy czuje, że coś mu grozi. Zapewnienie zwierzęciu takiej przestrzeni powinno więc być obowiązkiem każdego właściciela. Szczególnie ważne okazuje się jednak w przypadku psów mających tendencję do stresu. Legowisko powinno być elementem wyprawki szczeniaka – musi on mieć do niego dostęp już od pierwszych dni w naszym domu. Oczywiście wraz z rozwojem czworonoga konieczne będzie kupowanie kolejnych, coraz większych legowisk. 
 

Wygodne legowisko dla małych psów. Niewielkie ruchliwe psy potrzebują odpowiednich warunków

Dawniej właściciele jako legowisko dla psa używali zwykłych koców lub starych kołder. Obecnie coraz częściej sięgamy po dedykowane produkty. Dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi i właściwym materiałom, zapewniają one optymalne wsparcie stawów i kręgosłupa psa. W przypadku szczeniąt korzystnie wpływa no na ich rozwój, zaś starsze zwierzęta mogą uniknąć w ten sposób wielu schorzeń. Na rynku znajdziemy najróżniejsze typy legowisk, wśród których znajdziemy modele dobrane do potrzeb każdego psa. Poza rozmiarem, mowa tu o konstrukcji. Pod tym względem wyróżniamy tzw. materace (dla czworonogów wyciągających się podczas snu) i kanapy (dla psów śpiących zwinięte w kłębek). 
 

Legowiska ortopedyczne dla dużego psa – zadbaj o zdrowie twojego pupila

Oprócz samego kształtu, przy wyborze legowiska dla psów należy wziąć pod uwagę wspomniany już rozmiar. Ten parametr szczególnie ważny okazuje się w przypadku dużych psów. O ile mniejsze osobniki mogą korzystać również z większego legowiska – skutkiem tego będzie jednak niepotrzebne zajęcie przestrzeni – to większe wymagają modelu idealnie dopasowanego do ich potrzeb. Na szczęście znalezienie legowisk nawet dla nich nie będzie trudne – duże legowiska dla psów można znaleźć na funitopets.pl. 
 

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla dużego lub małego psa? Ważny jest materiał

Kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę kupując legowisko dla psa to materiał, z którego zostało ono wykonane. Jeśli chodzi o obicie, powinno ono być wodoodporne, wytrzymałe mechaniczne i łatwe do czyszczenia. Dobrym pomysłem będzie też zakup modelu ze ściąganym obiciem, które bez problemu można wyprać w pralce. 

Dodaj komentarz