Witam na stronie Owczarek Niemiecki Długowłosy, bazie kompletnej wiedzy na temat jednej z najbardziej dostojnych odmian psów, jaką są właśnie owczarki niemieckie długowłose.
Jeżeli myślisz, że założyłem tą stronę, ponieważ jestem pasjonatem tej rasy ….masz zdecydowaną rację! Zwierzakiem, który towarzyszył mi od pierwszych lat życia, był właśnie owczarek niemiecki. Od tego czasu darzę tą rasę nieprzerwaną sympatią.
Tworząc tą stronę, w zamyśle miałem jednak coś więcej, niż tylko dzielenie się swoimi zainteresowaniami. Moją intencją było przede wszystkim stworzenie uniwersalnego źródła wiedzy o owczarkach niemieckich długowłosych, które pomoże nie tylko profesjonalnym hodowcom, ale przede wszystkim amatorom tej odmiany.
Ideą przyświecającą niniejszej stronie jest to, że każdy pies zasługuje na to, by być szczęśliwym i wieść zdrowe i satysfakcjonujące życie. By było to jednak możliwe, każdy właściciel powinien w pierwszej kolejności zdobyć wiedzę umożliwiającą zadbanie o swojego pupila.
W tym serwisie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące odmiany długowłosej owczarka niemieckiego – począwszy od tego, jak wybrać swojego kudłatego przyjaciela, aż po detale związane z zapewnieniem swojemu pupilowi najbardziej dogodnych warunków bytowania.
O mnie i mojej pasji
Zawodowo zajmuję się prowadzeniem własnej firmy. Wolny czas rozdzielam miedzy rozwój osobisty oraz swoje pasje.
Jedną z moich największych pasji od zawsze była hodowla zwierząt. Przez wiele lat udało mi się opiekować takimi pupilami jak psy, chomiki, papugi, ryby, żółwie, koty czy jaszczurki.
Jak już wcześniej wspominałem, moim pierwszym towarzyszem był właśnie owczarek niemiecki, a konkretnie suka wabiąca się „Kora”. Było to jedno z najmądrzejszych zwierząt, z jaki miałem przyjemność się zetknąć.
Pochodziła ona z miotu należącego do rodowodowych rodziców, sama jednak rodowodu nie posiadała. Posiadała ona również szkolenie policyjne, chociaż nawet przed nim cechowała się niewiarygodną dyscypliną.
Owczarki niemieckie długowłose zauroczyły mnie od momentu, gdy pierwszy raz zobaczyłem przedstawiciela tej odmiany. Psy te wydawały mi się jeszcze bardziej oddane właścicielom i przyjacielskie, niż ich krótkowłosi kuzyni. Posiadały też większą powierzchnię nadającą się do głaskania ;).
Na przestrzeni ostatnich lat zauważyłem zdecydowany wzrost popularności odmiany długowłosej. Niestety, mimo, że coraz więcej ludzi zaczęło się interesować tą rasą, na rynku wciąż brakowało pozycji poświęconych tym psom – zarówno jeżeli chodzi o strony internetowe, jak również tradycyjne podręczniki i poradniki.
Stwierdziłem, że to niedopuszczalne, by odmiana tak szlachetna jak owczarek niemiecki długowłosy nie miała swojego miejsca w sieci. By temu zaradzić, powstała ta strona. Ufam, że zawarte na niej informacje pomogą każdemu pasjonatowi tych majestatycznych zwierząt.
Miłej lektury!